Na wstępie przypomnijmy trochę historii…

„ECHO-ECHO jest Międzynarodową Grupą Radiową zrzeszającą operatorów pasma 11 metrów. Grupa została stworzona wiosną 1989 roku w Warszawie dla śledzenia propagacji tego pasma oraz szerzenia kontaktów radiowych między operatorami całego świata.
Nasza Grupa uważa się za ekskluzywną i akceptuje tylko operatorów, którzy myślą poważnie o pracy w eterze pod znakiem EE. Przede wszystkim musisz pamiętać, że gdy odzywasz się przez radio, to słyszy Cię cały świat. Toteż należy używać odpowiednich słów, bez względu na język jakim się posługujesz. Jednocześnie Klub jest otwarty dla wszystkich, niezależnie od narodowości, wyznawanej religii, przekonań politycznych, czy przynależności do innych grup. Corocznie organizowane są dla zainteresowanych krajowe i międzynarodowe zawody radiowe, dające szansę sprawdzenia się w szrankach bezpośredniej rywalizacji. Inną formą aktywności Klubu jest opracowanie serii dyplomów, tzw. awardów, potwierdzających osiągnięcia i doświadczenie Naszych operatorów. Co roku pod znakiem EE można usłyszeć operatorów aktywujących różne ciekawe miejsca w Polsce i na świecie, oraz stacje specjalne związane z ważnymi wydarzeniami, klubowymi meetingami itp.
Monitor klubowy Grupy: 26.425 MHz USB.
Monitor służy tylko do wywoływania, nie należy na nim przeprowadzać QSO.  <- Wykorzystany materiał został zaczerpnięty ze strony grupy „Echo Echo”.

Grupy tej chyba nie trzeba przedstawiać nikomu, kto się interesuje tą tematyką. Podobno reaktywacja EE ma przypaść na rok 2018, pytanie tylko czy się ona powiedzie? Trzymamy kciuki aby tak się stało a zarazem aby nie były popełnione błędy przeszłości tzn komercjalizacji grupy, bo to był chyba główny powód jaki przyczynił się do stanu jaki mamy dzisiaj a w zasadzie popioły jakie pozostały w postaci monitora Echo Echo.

Facebook

Zostaw komentarz:

Adres email nie będzie widoczny.

*